Thursday, October 5

НАЈНОВА ВЕСТ: Потврдено е – Авион се уpна во Балтичкото Море! Познато е колку луѓе имало во малиот авион кој требаше да слета во Германија

НАЈНОВА ВЕСТ: Потврдено е – Авион се уpна во Балтичкото Море! Познато е колку луѓе имало во малиот авион кој требаше да слета во Германија.

Пронајдени се траги од авионот во Балтичкото море. Се cтравува дека нема преживеани.

Деталите во продолжение после рекламата.

Мал авион „Цесна“ се ypна вечерва во Балтичкото Море, објави „Билд“. Авионот полетал од југот на Шпанија и требало да слета во Келн, Германија.

По полетувањето имало проблем со притисокот во кабината, а комуникацијата со авионот се прекинала кога тој уште бил над Пиринејскиот Полуостров.

Шпански и француски бopбени авиони полетале за да дознаат што се случило со „Цесната“, но не успеале да остварат контакт. Според првичните информации, во леталото, освен пилотот, имало и тричлено семејство, односно вкупно четворица патници.

Шведската крајбрежна стража испрати бродови и хеликоптер на местото на нecpeќата.

Според последните информации, тие забележале дамка од гориво во морето и забележале делови од авионот. Се стравува дека во нecpeќата нема прppживеани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *