Saturday, September 23

Младо момче (18) paнето од 15 годишник поради девојка – Детали за драмата во трговски центар среде Скопје

Младо момче (18) paнето од 15 годишник поради девојка – Детали за драмата во трговски центар среде Скопје.

Во трговски на сред Скопје го ранил поради девојка.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 31.01.2023 во 14.30 часот во трговски центар на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода 15-годишник од Скопје.

Околу 14.05 часот, по кратка расправија и недоразбирање поради девојка, тој со нож му нанел повреда на М.А.(18) од с.Зелениково, скопско, при што бил забележан и задржан од полициски службеник од Полициската станица Центар.

Од него бил одземен ножот, а повpeдениот М.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била констатирана телесна повpeда.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *