Sunday, December 3

МАЈКАТА НА ЈУТУБЕРКАТА КИКА ИМА СТРАШНИ ТВРДЕЊА: Кика е УБИEHA, некој друг го напишал ПРОШТАЛНОТО ПИСМО?

Познатата јутјуберка Кика Ѓукиќ почина во декември минатата година, а нејзината мајка Наташа сега снимила видео во кое ги изнесувала деталите за кои сакала да зборува цело време.

– Тој ден ми рече да и платам кирија за станот, бидејќи не можела да работи, дечкото ја исфрлил од рамнотежа. Се согласив. Рече дека со денови лошо спие, да не се лутам ако следниот ден не дојде на време за мојот роденден.

Дечкото упаднал во нејзиниот стан, па го избришал нејзиниот Инстаграм. Им реков дека и двајцата се психијатриски случаи и дека треба да одат по својот пат. Кога требаше да дојдат на роденден, нејзината пријателка ми прати порака дека оди кај неа, дека се паркирала.

Десет минути подоцна ми вели дека Кики се пени од устата. Брзата помош дојде веднаш, а јас се качив со такси со мојот пријател. Лекарот рече дека Кика не е жива. Сакав да ги фрлам сите од вториот кат. Мене ми беше нелогично позицијата на која беше, сакав да ја симнат снимката, а инспекторот ми рече дека нема видео надзор – рекла мајката на Кики.

– Нејзината пријателка ни ја даде лозинката на Кика на Инстаграм дури четири месеци подоцна, кога таа ги избриша сите пораки. Мојата друга ќерка забележа дека многу пораки се избришани кога го добивме кодот.

Нарачала храна пред да се ybие, дали некој би го направил тоа ако сака да се ybие? Некој го хакирал нејзиниот профил на YouTube на 7-ми декември, а на 9-ти е објавено видео од нејзината cmpт. Како некој да чекал да ympе и да го објави. Ќерката на Јелена ми кажа дека кога била на идентификација на телото, видела модринка под окото на Кика, како некој да ја удрил со тупаница.

Можеби Кика лежеше во таа положба поради тој удар. Пријателката рече дека ми кажала дека Кикa е болна, а јас сум и рекла дека се подготвувам за роденден. Рекла и дека Кика два пати се обидела да се самoybие, што не е точно. Детективските агенции веднаш ми рекоа дека не се заинтересирани, штом го слушнаа името на Кикa.

Еднаш му кажала на своето момче дека ќе се ybие, па тој ја однел кај Лаза, но таму веднаш рекла дека нема да се ubие, само сакала да дојде до неа. Кика беше одличен манипулатор кога станува збор за љубовта и многу себична. Никогаш не би се самоybила. Господ да прости на сите, на ќерка ми можеше да и се помогне.

Наводното проштално писмо на Кика било напишано еден ден откако била ybиена. Не можела таа да го напише тоа писмо, туку некој друг – заклучила мајката на Кики, Наташа.

Високото јавно обвинителство во Белград, да се потсетиме по деталните проверки утврди дека нема каде да се поведе кривична постапка против ниту едно лице, за какво било кривично дело, во врска со околностите под кои настапила cmpтта на Кристина Ѓуриќ на 8 декември 2021 година.

Одлуката на јавниот обвинител е донесена имајќи го предвид обдукцискиот извештај од кој произлегува дека причина за см ртта е комбинирано труење со наркотична дрога МДМА и дрога бромазепам, разговори со нејзини блиски лица, постоење на проштални пораки и фактот дека претходно во два наврати се обидела да се самоybие, како и други околности и извршила проверки.

Кика неофицијално двапати се обидела да се самoybие скокајќи од Бранковиот мост, во годината на критичниот настан се лекувала на психијатриската клиника „Д-р Лаза Лазаревиќ“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *