Wednesday, October 4

ЛУЃЕТО ОСТАНАА Ш0KИРАНИ: Се појави фотографија од Трамп без шминка (ФОТО)

Следете ги најновите вести од Македонија и светот. ЛУЃЕТО ОСТАНАА Ш0KИРАНИ: Се појави фотографија од Трамп без шминка (ФОТО)

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше забележан на голф турнирот ЛИВ во еден од неговите ретки настапи без перика и шминка, а корисниците на социјалните мрежи беа вчудоневидени од неговото лице.

Трамп играше голф на турнир поддржан од Саудиска Арабија во Бедминстер, Њу Џерси.

Покрај Трамп, на турнирот се појавија и други познати личности, меѓу кои неговиот син Ерик, професионалниот голфер Дастин Џонсон и Кејтлин Џенер.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *