Saturday, September 23

ЛОШИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА: Маж го загуби својот живот при пад од 5 метри- Еве ги деталите

ЛОШИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА: Маж го загyби својот живот при пад од 5 метри- Еве ги деталите.

Најнови вести од Македонија и светот.

Содржината продолжува после рекламата.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци и екипа на ОВР Неготино извршија увид на лице место на патот Неготино-Дисан, каде денеска, при преземање работни активности на бандера за електрична енергија, по пад од корпа на висина од 5 метри, почина 61-годишен работник од Неготино.

На увидот беше присутен и инспектор од Државниот инспекторат за труд при Министерството за труд и социјална политика кој ќе изврши анализа на работното досие на починатиот работник и ќе го проследи до Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со извештај за утврдената состојба во поглед на почитувањето на прописите од областа на заштитата при работа.

По наредба на јавниот обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција. Во тек е предистражна постапка за утврдување на причините за нecppeќата.

Поврзани вести: (ФОТО) Само што се случи-страшна сообраќајна нес реќа во Македонија, ова се деталите.

Сообраќајна несреќа попладнево на патот кој води од Маврово Ростуше кон селото Волковија, општина Брвеница, јавува репортерот на 4news.mk

Се судија комбе со регистарски таблици од Чешка и автомобил.

Според информациите од терен, повредени се две лица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *