Saturday, September 23

Кобно – Трагедија на Cанторини: 34 годишно лице загина во страшна несреќа (ФОТО)

Од ден на ден лоши вести се нижат

Сообракајката се случила вчера

Трагедија на Санторини: 34 годишно лице загина во страшна несреќа

Кобна сообраќајна несреќа во која загина 34-годишен млад маж се случи вчера (02.08) околу пладне на островот Санторини на потегот Фиро-Пиргос, јавуваат грчките медиуми.

Според веб-страницата cyclades24.gr, туристички возач на кабриолет свртел лево на експресниот пат за да ја фотографира калдерата, но на нив налетал мотоцикл.

Во несреќ ата загинало 34 годишно лице, а тешко е повредено уште едно мало дете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *