Saturday, September 23

ИСПОВЕД НА БАБА CBИНГЕРKA: Спиев со над 3.000 МАЖИ, а по операцијата на коленото морав да ЗАБАВAM

Мари Калверт од Велика Британија има 67 години, а како што признава, спиела со преку 3.000 луѓе.

“Ce*сот е мојата страст. Тоа е најзабавниот и најпријатниот начин за поминување време. Некои жени сакаат јога, некои бадминтон, а јас сакам телесни задоволства”, вели Мари.

Таа е во брак долго време. Таа и нејзиниот сопруг Бери се запознале на рана возраст, имале околу 15 години, а се венчале на 19. Таа вели дека никогаш не го ставила cek*от на пиедестал, туку го одвоила од љубовта. На истото мислење е и тој.

“Не е природно да имаш еден cek*yален партнер 60 години. Животот е експериментирање и доживување, а ние тоа го правиме. Бери оди со други жени, јас со мажи. Не сум љубоморна затоа што знам дека ме сака. Се до 28 имав само со него и тоа ни одеше фантастично.

Еден ден дојде дома со cbингерско списание кое го зема од колега. Се пошегува дека и ние треба да го пробаме и му реков да не биде луд. Никогаш повеќе не разговаравме за тоа“, се сеќава таа.

Сепак, списанието Рај постојано и беше на ум.

Таа замисли колку е забавно и возбудливо. Таа одлучи дека сепак треба да го пробаат. Првиот пар го запознале преку тоа списание, биле универзитетски професори во четириесеттите.

„Беше петок и се сеќавам дека возев до нивната куќа. Бери го запре автомобилот и ме праша: „Дали сме сигурни? Бевме толку нервозни, но и лудо возбудени. Му реков дека еднаш ќе пробаме и ќе видиме. Се помина повеќе од добро“, рекла таа.

Веднаш штом влегле во нивната куќа, вели таа, веднаш почнала да го заведува професорот. Неговото име беше Џон. Тој беше софистициран, убав човек со кого таа веднаш почувствува хемија која растеше како што одминуваше времето. Се бакнуваа во дневната соба и тогаш започна акцијата, од двете страни.

“Бери замина со сопругата и ме погледна. Насмевката се рашири низ неговото лице. Знаев дека се ќе биде во ред, но и дека во тој момент нашите животи целосно се сменија. Станавме посветени cbингери. Викендите ги поминувавме на средби со различни парови. Стана возбудливо.

Размислував за тоа на работа, што направив претходната вечер и ќе ме фати треперење во ‘рбетот.

Некои парови, како Џон и неговата сопруга, станаа добри пријатели, дури и престанавме да го правиме тоа. Другите ги видовме само еднаш“, рекла таа, а потоа се присетила на 14-те „величествени“.

“Тоа беше на сви нгерска забава во Манчестер. Само се сеќавам дека бев неконтролирано похотлива. Следниот ден почувствував мала болка, но на убав начин, како да сум во теретана”, рече таа, а нејзиниот поглед залута накратко, како да се сеќава на тие моменти.

“Одлучивме да отвориме cbингерски клуб во 1997 година. Беше многу работа, но сакавме да направиме нешто за кое бевме страсни. На клубот денес му оди добро. Во текот на работното време никогаш не “стигнуваме”, тоа е наша работа, а ние сме професионалци. Но кога клубот ќе се затвори…“

Вели дека не се сите добри љубовници, што е и за очекување, би било чудно да беше поинаку. Таа се присети дека во своите 40-ти години од љубопитност се обидела со 18-годишник. Беше многу кратко, тој брзо го направи тоа што го планираше, пред таа воопшто да се загрее. Свесна е, вели, за опасностите, но се внимателни.

„Внимаваме на безбедноста и никогаш не сум почувствувал дека сум во опасност. Бери обично е во иста просторија или недалеку.

Минатата година имав само тројца љубовници бидејќи имав операција на коленото, но сè уште го имам истиот нагон. само сега сум поопуштена“, рече оваа палава баба на две внуци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *