Friday, December 1

ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА: Маж се удавил во Охридското езеро, познат е неговиот идентитет

ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА: Маж се удавил во Охридското езеро, познат е неговиот идентитет.

Во СВР Охрид вчера околу 15.15 часот било пријавено дека на плажа пред хотел на охридското крајбрежје, од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М.(77) од селото Пласница, Македонски Брод.

По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство. – соопшти СВР Охрид.

По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *