Friday, December 1

ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Автомобил прегази млад велосипедист!

ГОЛЕМА TPAГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Автомобил прегази млад велосипедист!

Им подлегна на повредите и за жал, почина.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 24.01.2023 во СВР Куманово било пријавено дека во 14.00 часот на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово,

патничко возило „сеат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.М.(32) од Куманово, удрило во велосипед управуван од Ж.Ј.(70) од село Режановце, кумановско, по што го напуштило местото.

Ж.Ј. бил пренесен во болницата Куманово, но поради сериозноста на повредите бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде во 06.00 часот на 25.01.2023 пoчинал.

По преземени мерки и активности, од полициски службеници од СВР Куманово бил пронајден возачот С.М. и во службен разговор во полициска станица го признал делото.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *