Saturday, September 23

Голема тpaгедиja на денешниот празник- Hecpeќа кај манастирот ,,Света Богородица” во која маж го загуби животот

Голема тpaгедиja на денешниот празник: Hecpeќа кај манастирот ,,Света Богородица” во која маж го загуби животот.

Почиna возрасен маж. Баш на празникот кај манастирот на Пресвета Богородица.

Деталите за нecpeќата во продолжение после рекламата.

Голема тpaгедиja на денешниот празник Света Богородица.

Пред малку истата беше потврдена од МВР.

МВР информира дека утрово во 05:30 часот во СВР Штип е пријавено дека на патот од с.Чифлик кон манастир „Св.Богородица“ моторцикл „томос“, управуван од Б.С.(67) од с.Чифлик, кочанско излетал надвор од патот.

„Во нecpeќата на место на настанот почиnaл Б.С. Од екипа од итна медицинска помош констатирана е cмpт“, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кочани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *