Friday, June 2

Во овие денови ќе доживеат ИСКОНСКА среќа: За овие ТРИ знаци летото само што почнува, ЕДЕН настан посебно ќе ги израдува

Во овие денови ќе доживеат ИСКОНСКА среќа: За овие ТРИ знаци летото само што почнува, ЕДЕН настан посебно ќе ги израдува.

Дознајте дали сте меѓу 3-те знаци кои ќе имаат среќа до крајот на летото.

Не сме навистина сигурни дали оваа недела ќе биде најдобрата недела во нивните животи, но дефинитивно најдобрата недела од ова лето. Овенот, Лавот и Стрелецот ќе имаат што да очекуваат во наредните денови.

Овен
Време е да го кажете тоа што го чувствувате и да го извикате од покривите! Не само што блескате од ентузијазам, туку ве поттикнуваат вашите огнени страсти.

Во следните 5 дена ќе бидете полни со адреналин, затоа бидете паметни и обезбедете безбедно слетување, инаку во овој момент би можеле да ги преплавите пријателите, врсниците и/или љубовниците, пишува luftika.rs.

На уште посветла нота, Меркур ќе се усогласи со бунтовниот Уран на 16 август, што пак претставува можност за втемеленост, материјализирање и просветлување на светот околу вас, без разлика дали тоа е преку зборови или идеја што потенцијално би можеле да ја искористите.

Следно, на 18 август, Венера ќе се поврзе со Јупитер во вашиот знак, што значи дека не само што сте флертувачки и примамливи како и секогаш, туку и бестрашно ја преземате водечката улога кога станува збор за романтиката, како и за вашите креативни потфати.

Вашиот планетарен владетел, Марс, исто така ќе го има своето деби во Близнаците на 20 август, со што вашите зборови и светлиот ум ќе бидат еквивалент на вашиот меч и opyyжје по избор.

Лав
Слободно посегнете по ѕвездите, бидејќи сте на вистинскиот пат! Ова е особено точно кога ќе го земете предвид патувањето на Месечината низ Овен, а камоли нејзината наелектризирана врска со среќниот Јупитер.

Донесувајќи топлина во вашата егзотична деветта куќа на авантурата, проширувањето и високото учење, оваа динамична синергија е многу инспиративна. Инаку, нема подобро време од сега да ги следите вашите соништа.

Како што е, Меркур ќе се сретне со Уран следниот ден, создавајќи хармонија помеѓу вашиот понизок и повисок ум. Тоа значи дека ако не планирате спорадично бегство во странство, тогаш веројатно имате стратегија за вашиот следен претприемачки потфат.

Исто така, дозволете прекрасната Венера и среќниот Јупитер да ја започнат забавата на 19 август, бидејќи сте поканети да ја отелотворите вашата сјајна самодоверба и кралска естетика. Марс ќе влезе и во Близнаците на 20 август, внесувајќи енергија и страст во вашата 11-та куќа на општествените кругови и работи.

Стрелец
Ако вашето срце прескокнува, тогаш веројатно вреди вашето време и енергија, драг Стрелец. На крајот на краиштата, Месечината ќе ги здружи силите со вашиот среќен планетарен владетел, Јупитер, преку вашата петта куќа на љубовта, страста, задоволството и самоизразувањето во центарот на срцето. Ова значи дека вашата блескава харизма тешко ќе се пропушти.

Ова е енергијата на срцевата чакра и соларниот плексус, па затоа во овој момент се предлагаат ритуали на самољубие и афирмации. Зборувајќи за љубовта, Венера која бара хармонија ќе се поврзе со вашиот владетел Јупитер, кој е поголем од животот, на 18 август додека ја заслепува вашата егзотична деветта куќа на авантурата, образованието, медиумите и непознатата територија.

Дали сте заљубени во некој што е оддалечен од вас? Ако вашиот избор не е неверојатен странец, тогаш поранешната другарка може да ве натера да се чувствувате дополнително воодушевено. Го знаете она, таа знае некој?

Зборот екстра е клучен, особено со флертувачката Венера и експанзивниот Јупитер во комбинацијата. Станува подобро, бидејќи Марс се спушта во Близнаци на 20 август, внесувајќи енергија, страст и импулс во полето на вашата врска. Значи, без разлика дали тоа е личен или професионален, време е да го направите вашиот потег.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *