Friday, December 1

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Инфомакс – Обид за ATEHTAT на министерката Славјанка Петровска или случајност?

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Инфомакс – Обид за ATEHTAT на министерката Славјанка Петровска или случајност?

Веста која вечерва ја објави порталот Инфомакс, со фотографии и видео од лице место ја шokиpaше Македонија.

Дали е само случајност или пак некој се обидел намерно да и го загрози животот на министерката Славјанка останува да видиме откако ќе бидат споделени повеќе детали за случајот.

Фотографиите и видеото најдолу во текстот.

Предмалку додека министерката за одбрана Славјанка Петровска со своето службно воизло се движела по булеварот “Кочо Рацин” во непосредна близина на гимназијата Раде Јовчевски – Корчагин, експлодирало возило во непосредна близина на нејзиното службено возило, дознава Инфомакс.

Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен го изгаснале возилото што експлодиралло, а увидна полиција е исто така на терен и местото е обезбедено.

Од информациите што располагаме министерката се чувствува добро и не е повредена.- пишува Инфомакс.

Видеото можете да го погледете ОВДЕ(клик ТУКА).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *