Wednesday, October 4

(ВИДЕО) Cpамен потег на познатиот тенисер: Ѓоковиќ сакаше да се ракува, a тој му го сврте грбот

(ВИДЕО) Cpaмен потег на познатиот тенисер: Ѓоковиќ сакаше да се ракува, a тој му го сврте грбот.

Познат тенисер по поразот не сакаше да се ракува со Ѓоковиќ.

Новак Ѓоковиќ синоќа во седмата средба во Лејвер купот го совлада Френсис Тиафо со 2:0 во сетови, 6:1, 6:3 во гемови.

По мечот, српскиот тенисер се поздрави од противникот на мрежата, по што замина во противничкиот простор каде истото го направи и со сите членови на тимот на светот.

Тој се поздрави речиси со сите, а се зборува и за реакцијата на Американецот Томи Пол, кој се сврте кога требаше да се поздрави со Новак.

На видеото се гледа дека Ѓоковиќ по поздравувањето со Тиафо оди на клупата на екипата на светот каде се ракува со Мекинро, а потоа и со сите останати членови.

Реакцијата на Томи Пол ги обиколи социјалните мрежи, многумина ова го гледаат како непочитување кон српскиот тенисер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *