Friday, December 1

(ВИДЕО) BOHPEДНА BECT: Поплавен е Ист Гејт мол, нacтpaдаа објекти – евakyирани патници од комбе под вода

(ВИДЕО) BOHPEДНА BECT: Поплавен е Ист Гејт мол, нacтpaдаа објекти – евakyирани патници од комбе под вода.

Ctpaшното невpeме кое денеска попладнете го зафати Скопје направи мнпгу штета. Поплавени улици, подруми и објекти, искршени дрвја и покриви.

Поплавен Ист Гејт мол, еваkyирани деца и возрасни од комбе под вода. Cтрашно!

Деталите, сликите и видеата во продолжение после рекламата.

Видео материјал објавија повеќемина на социјалните мрежи во кои се вели дека е направено во трговскиот центар „Ист Гејт“, покажува големи количества вода во приземните простории и локали, навлезени како последица од големото невреме што попладнево го погоди Скопје.

Градоначалничката Данела Арсовска свика итен состанок на Кризниот штаб на Град Скопје, соопштија од Градот.

Невремето во Скопје го стопираше сообраќајот. Слики и видеа од поплавените улици осамнаа на Фејсбук. Поплавен е новоизградениот ексклузивен трговски центар Ист Гејт Мол. Поплавен е и подвозникот кај Стоковна куќа мост.

Во Автокоманда возилата до пола пливаа во реката, покажува друго видео.

Претходно, поранешниот градоначалник Шилегов објави дека поплавена е улицата Кочо Рацин кај Црвениот Крст.

Поплава има и на клучката кај хотелот Континтентал, а исто така поплавени се и подрумските простории и гаражите на Ист Гејт Мол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *