Friday, December 1

(ВИДЕО) Што се случува со небото над Скопје: Cтрашно нeвpeме го зафати и главниот град и цела Македонија вечерва

(ВИДЕО) Што се случува со небото над Скопје: Cтрашно нeвpeме го зафати и главниот град и Македонија вечерва.

Вечерва страшно невреме го зафати главниот град на Македонија.

Скопје попланево е зафатено од силно невреме со силен дожд и зголемено електрично празнење. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат за нестабилност на времето викендов.

Скопје го зафати силно, но краткотрајно невреме со силен дожд и зголемено електрично празнење.

Имено, попладне најпрвин во западните, а во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја времето ќе биде облачно со повремен дожд.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме.

Неколку часа Волково беше без струја поради големото невреме, а пак на автопатот на влезот на Скопје беше уште по драматично каде од што врнеше многу, луѓето беа приморани да ги паркираат своите возила и да чекаат додека трае ова страшно невреме.

Во продолжение ексклузивно видео од влезот на главниот град:

Видеото погледнете го ОВДЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *