Friday, December 1

(ВИДЕО) Уpнебесната сцена на Ѓоковиќ го обиколи светот: Новак трча, а шестмина обезбедувачи околу него се боpат за воздух

(ВИДЕО) Уpнебесната сцена на Ѓоковиќ го обиколи светот: Новак трча, а шестмина обезбедувачи околу него се боpат за воздух.

Низ годините можевме да видиме различни ситуации во кои се најде Новак Ѓоковиќ, но ова се гледа за прв пат.

Додека во Израел трчаше сам на плажа, „испробуваше шутови“ и воодушевуваше од непосредноста, овојпат Казахстанците не сакаа ништо да препуштат на случајноста.

Ѓоковиќ се загревал, а го следеле шестмина обезбедувачи.

Последниот во низата губеше здив и едвај успеваше да го издржи не претерано напорниот ритам.

Цело време правеле круг околу Србинот, па трчале пред него, околу и зад него, а додека тој се вртел некои морале да трчаат низ тревата.

На самиот крај на видеото се гледаат и деца како трчаат по Новак со големи торби.

Ваквата придружба е вообичаена за претседателите и истакнатите политичари, но ова не сме го виделе често кога станува збор за спортски икони.

Српскиот тенисер оваа среда од 14 часот ќе игра против Чилеанецот.

Видеото погледнете го во продолжение:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *