Saturday, September 23

(ВИДЕО) Нов гаф на Бајден: Го загубив синот во Ирак – Или сепак ова има смисла?

(ВИДЕО) Нов гаф на Бајден: Го загубив синот во Ирак – Или сепак ова има смисла?

После изјавата на Џо Бајден, многумина ова го сметаат за нов гаф, но има и такви кои сметаат дека ова има смисла. Што мислите вие?

За што се работи во продолжение после рекламата.

Американскиот претседател Џо Бајден вчера за време на говорот во Колорадо изјави дека неговиот син Бо го загубил животот во Ирак.

„Го кажувам ова како татко на човек кој ја освои бронзената ѕвезда, медалот за истакната служба и го загуби животот во Ирак“, рече Бајден, според Фокс њуз.

Синот на Бајден, Бо, почина во 2015 година од pakk на мозокот.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

Во 2019 година, Бајден рече дека мислел дека неговиот син се разбooлел во Ирак.

Според Фокс њуз, Бајден во говорот во 2019 година рекол дека верува дека Бо се разбоoлел и подоцна умpeл поради вojната и изложеноста на „запалените јами“ во Ирак.

„Мислам дека е така, сè уште не можам да го докажам тоа. Бо се врати од Ирак со глиобластом на четвртата фаза.

Живееше 18 месеци знаејќи дека ќе умpe“, рече Бајден во 2019 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *