Friday, December 1

(ВИДЕО) НЕВИДЕН MACAKP ВО КОЈ ИМА ГОЛЕМ БРОЈ ЖРТВИ: 34 годишен маж по случаен избор пykaл во случајни минувачи, меѓу кои и деца во Црна Гора

ВИДЕО: НЕВИДЕН MACAKPP: 34 годишен маж по случаен избор пykaл во случајни минувачи, меѓу кои и деца во Црна Гора.

Невиден macakap во Цетиње во кој има голем број жртви меѓу кои и деца. Сторителот е 34 годишен маж.

Мажот отворил оган со огнено opyyжje кон сограѓани зад зградата на Владата во Цетиње, денеска нешто пред 16 часот.

Сите детали и видеа во продолжение после рекламата.

Во денешниот масакр во Цетиње, како што неофицијално дознаваат српските медиуми, 34-годишниот В.Б. го ybbил целото семејство. Како што се сомнева, тој потоа излегол на улица и пykkaл во луѓето, а неколкумина од нив биле paнети.

Според се уште непотврдени информации, во macakpoт загиnaле 11 лица, меѓу кои и деца.

Полицијата го ybbила напаѓачот В.Б. Тој наводно спречил брзата помош да им пријде на жртвите пред да биде ybbиен од полицијата.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Според информациите, тој околу 16 часот пykkaл со огнено opyжjje кон своите сограѓани зад зградата на Владата.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Причината за kpbabиот мacakap е најверојатно семеен конфликт. Полицијата се уште нема официјално соопштение.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Детали од РТЦГ:

Во цетинската населба Медовина, во близина на Владиниот дом, загинале 11 лица, меѓу кои и напаѓачот, додека шестмина се повредени, меѓу кои и припадник на полицијата, потврдија за РТЦГ од Управата на полицијата.

РТЦГ дознава дека на тра гедијата и претходел семеен конфликт, по што напаѓачот по случаен избор пykkaaл во случајни минувачи на улица. Напаѓачот пykkaл и кон полицијата, а во таа пресметка бил ybiен.

Четири ранети се хоспитализирани во болницата во Цетиње, додека двајца повредени се пренесени во Клиничкиот центар во Подгорица, јавува РТЦГ.

Според неофицијални информации, напаѓачот е 34-годишен маж, кој пykkaл и во деца.

Тој дел од градот беше блокиран, зголемено е присуството на полиција, а се собраа и голем број цетињани.

РТЦГ од очевидци дознава дека напаѓачот шетал низ населбата и случајно пykkaл во граѓани кои случајно се нашле таму.

Засега нема официјални информации.

Децата кои престојуваат во Цетиње во Младинскиот камп се безбедни и во ниту еден момент не биле во опасност за време на инцидентот што се случи недалеку од зградата на Владиниот дом, изјави за „Вијест“ Јован Дашиќ од Младинската мрежа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *