Saturday, September 23

(ВИДЕО) Невиден УЖAC: Едногодишно бебе паднало од втор спрат во градинка

Невиден УЖAC: Едногодишно бебе паднало од втор спрат во градинка.

Едногодишно бебе падна од втор кат, низ прозорец на градинка на Миљаковац во Белград.

Бебето родено во 2021 година во придружба на нејзината мајка било примено на Детската универзитетска клиника на улицата Тиршова, а првите резултати покажуваат дека таа е повредена откако паднала од прозорецот од втората спална соба во градинка во Раковица.

Според неофицијални информации, според наставничката, момчето го искористило моментот на невнимание и се качило на масата покрај отворениот прозорец, по што паднало од висина од седум до осум метри.

Детето во болница дошло во придружба на неговата мајка, а за овој инцидент била известена и полицијата од Тиршова која излегла на местото на несреќата.

Во Тиршова потврдија дека бебето е кај нив.

-Детето е примено во болницата во Тиршова. Дијагностиката е во тек. Засега не се знае дали животот на бебето е во опасност – велат од оваа болница.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *