Friday, December 1

(ВИДЕО) Македонија после синоќешното силно невpeме кое ја зафати: Поплавени улици – Вистински xaoc

(ВИДЕО) Македонија после синоќешното силно невpeме кое ја зафати: Поплавени улици – Вистински xaoc.

Повеќе градови во Македонија доцна синоќа беа зафатени од страшно невреме.

Видеото најдолу во текстот.

На социјалните мрежи односно на инстаграм профилот Дарко Влогс се појави видео од поплавена улица.

Според локацијата на видеото истото е снимено во Гостивар.

Како што може да се види силниот дожд направи вистински xaoc.

Водата ја поплавила улицата, а cooбраќајот е отежнат.

Силно невреме проследено со дожд, ветер и грмежи се движише кон Македонија и во вечерните часови ја зафати речиси цела земја.

Тетовско-Гостиварскиот регион е зафатен од интензивна нестабилна маса, проследена со пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер.

Променливо облачно и нестабилно со повремен локален дожд и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Врнежите на места ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме, беше најаваено претходно.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *