Wednesday, October 4

ВИДЕО: Американец им помагал на патки да го поминат патот, налетал автомобил и го усмртил

Маж од Калифорнија загинал откако бил удрен од автомобил, а непосредно пред несреќата му помогнал на семејство патки да го преминат патот, соопшти локалната полиција, пренесе Си-Ен-Ен.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ(клик ТУКА)

Кејси Ривара (41) го напуштил своето возило и им помогнал на патките да го преминат патот пред да го удри тинејџер возач во Роклин, околу 25 милји североисточно од Сакраменто, соопшти полицијата.

Еден сведок, Самер Петерсон, изјави за локалната соработничка на CBS News дека нејзините деца биле сведоци на несреќата.

„Тие рекоа: Тоа е толку слатко. Тоа е толку убаво од него. А потоа одеднаш го удри автомобил“, раскажува таа што се случило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *