Friday, December 1

БPУTAЛHO ПРЕТЕПAH СИН НА БИЗНИСМЕН: Не ја платил сметката во ресторан на плажа, персоналот го претепал, се огласи и таткото

БPУTAЛHO ПРЕТЕПAH СИН НА БИЗНИСМЕН: Не ја платил сметката во ресторан на плажа, персоналот го претепал, се огласи и таткото.

Целиот текст продолжува после рекламата.

Во Пула, гостин во ресторан бил претепан бидејќи наводно не сакал да ја плати сметката.

Како што неофицијално дознава Глас Истре, персоналот го претепал 26-годишникот затоа што јадел оброк, а потоа не ја платил сметката.

“Мојот син седна во ресторанот и додека ме чекаше, јадеше пица и пиеше пиво. Бидејќи не бев таму поради работа, конечно му донесов пари да плати и да си оди дома. Меѓутоа, штом јас стигнав до паркингот што ми беше на пат од другата страна, видов како целиот персонал од ресторанот го клоца додека лежеше на подот.

Мислеа дека ќе бега и му викаа. Сега има скршено ребро и рака Дури и да имало некакви проблеми, да се скарале за нешто, не било нормално да тепаат човек за пица“, вели таткото на нападнатиот млад човек, сопственик на неколку кафулиња во Пула.

Го повикале и сопственикот на ресторанот:

„Ќе проверам за што се работи, но не верувам дека моите вработени би истепале некого. Неколку пати се случило некој да нема пари или да е тврдоглав да плати, но никој никогаш не бил нападнат.

Стоиме по угледот на нашиот бар и навистина чувствувам дека тоа што го прашуваш го прави неверојатно“, рече сопственикот на ресторанот.

А еве што вели полицијата:

„Полициски службеници ја истражуваат повредата на 26-годишник кој пријавил дека на 31 јули околу 23 часот и 20 минути на Форумот во Пула бил нападнат од повеќе лица бидејќи не платил за оброкот што го консумирал во ресторанот. Во инцидентот мажот е тешко повреден, а полицијата продолжува да утврдува се за околностите на настанот“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *