Sunday, December 3

Братска расправија во Македонија заврши со kypшум во нога: 24 годишно лице лишено од слобода поради сомнение дека пykaл во неговиот брат

Братска расправија завршила со kypшум во нога во тетовско. Фамилијарните расправии кои завршуваат лошо се почести во Македонија.

Текстот продолжува после рекламата.

Братска расправија во Македонија заврши со kypшум во нога: 24 годишно лице лишено од слобода поради сомнение дека пykaл во неговиот брат

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10 август) во 17 часот го лишиле од слобода 24-годишниот Т.Б. од тетовско Синичане.

Како што информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски лицето е лишено од слобода поради сомнение дека по претходна расправија, испykaaл со пиштooл и го повредил во ногата неговиот 29-годишен брат Д.Б.

Се расчистува и документира случајот по што ќе следува соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *