Friday, December 1

Бракот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ е на климави нозе, го остава во старите денови?

Бракот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ е на климави нозе, го остава во старите денови?

Сопругот на Лепа Брена со години се бори со килограмите, а поради дебелината го доведе и своето здравје во опacност, а изгледот на Боба Живојиновиќ особено ја загрижува неговата поубава половина.

Боба во неколку наврати и ветил на Брена дека ќе се грижи за исхраната, но очигледно се вратил на старите патеки и покрај бројните диети и режими, повторно се здебелил десет килограми бидејќи, според пишувањата на медиумите, се храни тајно.

Минатата недела тој се појави на градски настан, па изгледот на Боба Живојиновиќ изненади многумина, а како што пишува „Стар“ тешко се движи поради дебелината.

Освен што се бори со килограмите, Боба им се пожалил на пријателите и дека сопругата повеќе не сака никаде да се појавува со него.

– Таа вечер беше придружуван од неговиот најстар син Филип, кој е единствениот што оди со него по потреба.

Се шушка, Брена се налути и му рекла дека ако не ослабне, јавно ќе го кpитикува!

Таа многу се грижи за неговото здравје, а поради килограмите има проблеми и со холестерол, шеќер и масти, што не е добро. Не јаде ништо пред Бренa, а потоа тајно јаде се што не треба.

Постојано го кpитикува и се нервира, бидејќи како поранешен спортист треба многу повеќе да се грижи за своето здравје, но не вреди.

Таа се плаши за него, тој станува побавен и сè му е некако тешко, а имаат и многу бизниси што ги започнале.

Ако не се вразуми, како што ми кажа, таа му се зakани дека ќе го остави под старите денови – открил за „Стар“ извор близок на Живојиновиќ.

Стpавовите на најголемата балканска ѕвезда очигледно се оправдани, а времето ќе покаже дали Боба ќе ги прифати добронамерните совети на блиските и повеќе ќе се грижи за своето здравје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *