Sunday, December 3

Бил во врска со две женски од Фејсбук – она што им го направил е урнебесно

Бик во врска со две жени од фејсбук

31 годишниот веќе не е на слобода

На 28.07.2022 во 09.50 часот во Пробиштип, полициски службеници од Полициска станица Пробиштип го лишиле од слобода Д.М.(31) од Пробиштип.

Тој се сомничи дека во периодот од мај до јули оваа година, по запознавање со две жени од Битола на социјалната мрежа Фејсбук и по започнување љубовна врска со нив, кај едната извршил кражба, а другата ја измамил за сума од 6500 евра и 72.000 денари, за што беше пријавено на 27.07.2022.

Тој бил спроведен и задржан во СВР Битола и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Постојат секакви измамници

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *