Thursday, October 5

Бидете подготвени: CHEГ ќе натрупа во делови од Македонија

Бидете подготвени: CHEГ ќе натрупа во делови од Македонија

Бидете спремни, ни доаѓа снег во Македонија.

Деталите во продолжение после рекламата.

Од УХМР известуваат дека утре и во текот на ноќта кон петок ќе има врнежи од снег, а само во некои пониски места од дожд и снег.

Врнежите ќе бидат пообилни во јужните и источните делови. На планините висината на снежната покривка ќе се зголеми, а нова ќе се формира и во некои од пониските места.

Во петок попладне и во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има врнежи претежно од снег со послаб интензитет.

Во Скопската Котлина утре ќе има врнежи кои попладне и во текот на ноќта кон петок повремено ќе преминуваат во снег со послаб интензитет.

Во петок и во сабота ќе дува северен ветер, ќе биде студено и ќе провејува слаб снег.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *