Friday, June 2

Бебе паднало низ прозорецот од куќата додека таткото спиел: 14 месечно момченце на peaнимација во Ургентен центар во Србија

Бебето паднало низ прозорецот од куќата додека таткото спиел: 14 месечно момче на реанимација во Ургентен центар во Белград.

Како што дознава „Телеграф.рс“, во моментот на нecppeќата мајката и таткото со синот биле во семејната куќа во Земун поле.

Момчето Ј.Ѓ., старо само 14 месеци, утрово околу 7 часот паднало од втор кат од куќа во Земун Поље во Србија.

Тој е примен во Ургентниот центар на реанимација со тешkkи повpeди на главата.

Како што дознава „Телеграф.рс“, во моментот на нeccpeќата во семејната куќа во Земун поле биде мајката и таткото со нивниот син.

Тој само се изгубил во еден момент и, како што вели неговата мајка, паднал од прозорецот на бетонот. Во тој момент таткото спиел.

Мајката и таткото со приватен автомобил го донеле детето во КБЦ „Бежанијска коса“, но детето итно било пренесено во Ургентниот центар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *