Friday, December 1

Бака Прасе ќе оди на полиграф: Се огласи после документарецот на Жељко Митровиќ и објасни се за ,,гепекувањето”

Бака Прасе ќе оди на полиграф: Се огласи после документарецот на Жељко Митровиќ и објасни се за ,,гепекувањето”.

Како што вети, сопственикот на телевизијата „Пинк“, Жељко Митровиќ точно во 20 часот пуштил документарен филм за јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе.

На самиот почеток на документарецот беше пуштена снимка каде Бака Прасе зборува за Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља.

Објавено е видео од врската на Бака прасе и член на kppиминалниот клан Вељко Беливук, каде Бака прасе на својот канал на Јутјуб објаснила како тие двајца се запознале.

– Тоа беше во 2018 година. Добива повик од пријателка и вели дека луѓето ме викаат на роденден. Таа ми вели дека имам повик од некое дете и дека е важно да одам, а јас реков во ред, разбрав дека е важно.

Се согласив и отидов во Шабац, возачот дојде да ме земе. Седнав во игротеката, ме испрашуваа, а потоа дојдоа Раста, Веља и Маре. Таму се беше супер, му кажав се.

Беа воодушевени, тука е крајот, си одам дома. Зборував со тие луѓе и тој ми рече, знаеш ли дека те почитувам, и ми вели: „Бидејќи рече дека ќе направиш се, си направил се“ – вели Бака во видеото што се емитуваше.

– Што се однесува до Веље и Прасето, јас сум директен учесник и сведок. Јас сум некој што бил на роденден преку заеднички пријател и го запознал Веља.

Вистина е делот во кој зборува за начинот на кој дошол на роденден, а лагата е дека Веља не му удрил шамap. Тоа се случи. Така почна да го плаќа pekeтот. После тоа почна да го плаќа рекетот, почнаа да соработуваат деловно, а потоа се се претвори во некои други работи – изјави заштитениот сведок.

Баka прасе го гледал документарецот во живо на својот канал на Јутјуб додека бил на телевизија, па го коментирал целиот случај.

– Сега ќе ви кажам што се случи. Отидов во Шабац, дојдоа Веља Невоља и Марко, бев на роденден и тука завршува приказната. Ми рекоа дека е многу важно да дојдам и знаев дека е важно кога ми го кажаа тоа, па отидов. Тоа е се – истакна Бака.

За рекреацијата нс настанот за гепекувањето, Богдан имаше коментар:

– Веља Невоља ми удри шлаканица и потоа почнав да плаќам за peкетот? Дали некој навистина мисли дека ова е вистина?

Што, како демек ме праша дали ми треба заштита, a јас реков дека не и потоа ми удри шлаканица. Глупост, како дете да го смислувало тоа – истакна Илиќ и откри дека се ќе открие на полиграф.

– Ќе одам на полиграф за да докажам се за Веља Невоља, ќе видите дека се е лага – објасни јутјуберот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *