Tuesday, May 30

Аца Лукас искрен: Не знам колку чини лебот, ниту метар дрва!

Аца Лукас искрен: Не знам колку чини лебот, ниту метар дрва!

Фолкерот Аца Лукас проговори за непознати детали од неговиот живот. Фолкерот се сети на своето детство, проговори за воспитувањето деца, четвртиот брак за кој не е подготвен, но и за нykлeapната bojна која се заkaнува да избие.

– Сум доживеал секакви работи во животот, ништо не ме фасцинира.

Единственото нешто што може целосно да ме вознемиpи и да ми ја одземе сета енергија е нykлеарна bojна, што е сигурно – рече тој на самиот почеток на Аца, а потоа откри дали е подготвен за pecтрикциите за струја кои се најавени низ светот.

– Ако снема струја, ќе запалам свеќа. Не сум запознаен со растот на цените, не знам ни колку чини леб во моментов, ниту еден метар дрва.

Да бидам искрен, најдобро живеев кога jадев четвртина леб од кој го вадам средината, ставам чипс внатре, ја ставам средината назад и земам со него малку јогурт.

Тоа беше поубаво време за кое копнеев, кога знаеше што е што. Можам да им оставам станови на децата, но не и тие стари вредности.

Тие живеат во едно поинакво време, кое и покрај светскиот напредок само уназадува. Единствената моја грешка која не би сакал да ја повторат е да се дppoгираат – искрен беше Лукас, кој потоа зборуваше за својот љубовен живот и трите брака што ги има зад себе.

– Најлудото нешто што го направив за љубовта беше тоа што се мажев три пати. Мислам дека тоа не е ништо стpашно или за ocyда.

Многу е подобро некој да се ожени повеќе пати, отколку да остане во лош брак поради околината. Искрено, не би сакал да се оженам по четврти пат, мислам дека тоа не ми треба во животот.

Кога станува збор за емоциите, никогаш не се знае, не ми треба во моментов. Иако утре би можел повторно да се заљубам и да се оженам, тоа е многу неизвесно.

Љубовта не може да се контролира – објасни пејачот, кој истакнува дека и по повеќедецениска кариера сè уште го води работата.

– Настапите не ми пречат, се заморувам штом паузирам неколку дена од настапот. Кога не пеам, воопшто не спијам.

Се трудам да го искористам слободното време и потоа се изморувам. Сега работам на спот за новата песна „Еднаш“, која ќе излезе наскоро – заврши Лукас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *